Ścieżka wsparacia dla osób spoza poradni

Jeśli nie znajdujesz się pod opieką lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w jednej w wymienionych placówek, a chcesz wziąć udział w projekcie:

Przede wszystkim skontaktuj się z nami!

Zadzwoń pod numer 798 348 223. Rejestrator umówi Cię na wizytę u Managera Pacjenta, a także odpowie na Twoje pytania, dotyczące projektu. 

 

Konsultacje u Managera Pacjenta.

Manager Pacjenta to psycholog, zatrudniony w projekcie. Na pierwszym spotkaniu będzie prosił Cię o podanie podstawowych informacji o sobie. Będzie to również czas na wypełnienie kilku dokumentów - projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską. W czasie pierwszych spotkań Manager Pacjenta przeprowadzi z Tobą obszerny wywiad - zapyta o różne aspekty Twojego życia, takie jak funkcjonowanie w rodzinie, w środowisku społecznym czy Twoje objawy. Wszystkie te czynności pomogą w rozpoznaniu problemu oraz zaproponowaniu Ci jak najlepiej do Ciebie dopasowanej ścieżki zdrowienia. 

Ustalenie ścieżki leczenia i kontraktowanie.

Ścieżka leczenia i wsparcia każdego pacjenta może wyglądać inaczej, ponieważ zależy ona od wielu czynników. Pewne rzeczy są jednak wspólne. Jedną z nich jest zakontraktowanie celu leczenia. Manager Pacjenta umawia się z Pacjentem na osiągnięcie pewnego celu i, razem z zespołem, dążą do jego realizacji. Są dwa rodzaje celów. Jeden z nich to usunięcie albo zmniejszenie nasilenia objawów, drugi - poprawa w funkcjonowaniu szkolnym, zawodowym czy w relacjach. 

 

Praca nad założonymi celami.

W ramach projektu możesz wybrać różnorodne metody wsparcia. W ramach grupy wsparcia spotkasz inne osoby, z którymi możesz wymieniać się doświadczeniami, emocjami, uczuciami, związanymi z problemami natury psychicznej oraz procesem zdrowienia. Na warsztatach dla młodych dowiesz się więcej o wychodzeniu z kryzysu, procesie zdrowienia, farmakoterapii, nauczysz się tworzyć plan zdrowienia i dobierać takie strategie radzenia sobie, które  będą dla Ciebie najlepsze. Warsztaty wchodzenia w dorosłość pomogą Ci w przygotowaniu się do podjęcia codziennych obowiązków - chodzeniu do szkoły czy pracy.

 

Uzyskanie założonych celów.

Ostatnim etapem jest praca nad ustalonymi celami o osiąganie ich!

do góry