Sprawa Na TAK

NIE MA ZDROWIA BEZ ZDROWIA PSYCHICZNEGO
UE

 

IKONY

Szanowni Państwo!

Od lipca wracamy do pracy stacjonarnej. Zapraszamy!

Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą spotkać każdego z nas, utrudniając tym samym codzienne funkcjonowanie. Wielokrotnie stają się one przyczyną trudności w relacjach społecznych, a wykonywanie obowiązków szkolnych czy zawodowych stanowi coraz większe wyzwanie. W obliczu wielu panujących w społeczeństwie stereotypów, przekazów medialnych kształtujących fałszywe przekonania na temat problemów psychicznych, wielu z nas rezygnuje z poszukiwania pomocy, próbując samotnie zmierzyć się z odczuwanym cierpieniem.

Nasz model odpowiada na potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego w kierunku usamodzielniania młodych ludzi (15-29 lat) oraz wsparcia osób, które towarzyszą im na co dzień w różnych sferach życia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na spotkania informacyjne:

16 września 2019, godzina 16.30, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44

18 września 2019, godzina 17.00, Piątkowskie Centrum Kultury DĄBRÓWKA, os. Chrobrego 117.

Zespół Zintegrowanej Opieki

Sercem proponowanego przez nas modelu wsparcia jest zespół specjalistów, których sposób pracy opiera się na założeniach transdyscyplinarnego profesjonalizmu. W przeciwieństwie do podejścia tradycyjnego, nasi specjaliści nie zajmują się leczeniem pacjenta indywidulanie a wspólnie pracują nad jedną ścieżką leczenia i wsparcia pacjenta. Jest to kompleksowe i zintegrowane podejście. Każdy specjalista ma wyznaczoną rolę i zadania, a ścisła współpraca między nimi gwarantuje, że podejmowane działania są zintegrowane oraz dostosowane do potrzeb i problemów osoby zwarcającej się po pomoc.

Czytaj dalej >>

 

Wsparcie w obszarze zatrudnienia

Zakres udzielanej pomocy obejmuje także różne aspekty dotyczące zatrudnienia. Młoda osoba zostaje objęta wsparciem w zakresie radzenia sobie w miejscu pracy z trudnościami wynikającymi z problemów natury psychicznej.

W zależności od potrzeb, pomoc udzielona zostaje również pracodawcom oraz współpracownikom. Nad wszystkim czuwa specjalnie powołany zespół: psycholog, trener pracy oraz doradca zawodowy.

Warsztaty i grupy wsparcia, których celem jest dostarczenie wiedzy i umiejętności pozwalających poradzić sobie z problemami natury psychicznej.

Zajęcia adresowane są nie tylko do młodych ludzi, ale również do osób, które towarzyszą im w codziennym funkcjonowaniu - rodzin, pracodawców oraz wszystkich, których praca związana jest ze wpieraniem nastolatków i młodych dorosłych.

Zadbaj o siebie, zadbaj o innych.

Programy Na Tak

Eksperci przez doświadczenie

Jeśli jesteś osobą, która zmagała się z problemami natury psychicznej bądź towarzyszyła takiej osobie jako rodzic, przyjaciel, nauczyciel, pracodawca, dołącz do nas. 
Dzięki Tobie osoby doświadczające trudności w sferze psychicznej i ich rodziny nie muszą samotnie pokonywać drogi w kierunku lepszej jakości życia.
Podziel się swoją historią. 
Zostań Ekspertem przez doświadczenie. 
Przerwij milczenie.

Dołącz

Najnowsze artykuły

Instytucje, do których możesz zgłosić się po pomoc

do góry